فرزندان و آمادگی برای دنیای جدید


در دنیای امروز روند پیشرفت و تغییر در زمینه های مختلف زندگی با سرعت بالایی در حال اتفاق است. اتفاقات جدیدی که در سبک زندگی و روند پیشرفت افراد به خصوص کودکان تاثیر گذاشته است. همین موضوع باعث شده است تا والدین توجه بیشتری به این تربیت و مسیر زندگی فرزندانشان داشته باشند. در این مقاله سعی داریم تا به شما کمک کنیم تا در این مسیر پر پیچ و خم، شما را یاری کنیم. این مقاله مرتبط با تاثیر ورزش بر روند زندگی کودک و همچنین اعتماد به نفش و آمادگی برای زندگی در این دنیای پر هیاهوست. جایی که یاد می‌گیرد همیشه بردن و پیروز شدن برای او نیست و همواره باید پیشرفت کند. در شرایطی که بسیاری از فعالیت و ورزش دور شده اند. داشتن یک برنامه منظم ورزشی برای آمادگی ذهنی جسمی و روحی برای قوی تر ادامه دادن بسیار لازم است. 

چه مهارت هایی از زندگی با ورزش مرتبط است؟


ورزش فقط یک راه خوب برای حفظ سلامت بدن کودکان نیست، بلکه فواید روانی نیز دارد و مهارت های مهم زندگی را نیز به آنها می آموزد.
ورزش سازمان یافته مزایای روانی و اجتماعی زیادی برای کودکان دارد. حتی بیشتر از فعالیت بدنی در حین بازی. محققان فکر می‌کنند این به این دلیل است که کودکان از جنبه های اجتماعی بودن در یک تیم و از مشارکت سایر کودکان و بزرگسالان سود می‌برند.

رشد کودک من چگونه از ورزش سود می‌برد؟


مزایای شرکت در ورزش فراتر از یادگیری مهارت های بدنی جدید است. ورزش به کودکان کمک می‌کند تا راه های بهتری برای کنار آمدن با پستی و بلندی های زندگی پیدا کنند. وقتی ورزش می‌کنند، گاهی برنده می شوند، در حالی که در زمان های دیگر بازنده می‌شوند. بازنده خوب بودن نیازمند پختگی و تمرین است. باخت به کودکان می‌آموزد که بر ناامیدی غلبه کنند، با تجربیات ناخوشایند کنار بیایند و بخش مهمی از انعطاف پذیر شدن است.
ورزش کردن به کودکان کمک می‌کند تا یاد بگیرند احساسات خود را کنترل کنند و احساسات منفی را به روشی سالم هدایت کنند. همچنین به کودکان کمک می‌کند تا شکیبایی خود را توسعه دهند. در نتیجه درک کنند که برای بهبود مهارت های آنها می‌توان تمرین زیادی را طلب کرد. سپس کودکان می‌توانند مهارت هایی مانند پشتکار و انعطاف پذیری را در سایر زمینه های زندگی خود به کار ببرند. در کلاس درس در مدرسه و سایر سرگرمی های غیر ورزشی...

مزایای اجتماعی شرکت در ورزش های گروهی چیست؟


 بازی تیمی به کودکان کمک می‌کند تا بسیاری از مهارت های اجتماعی را که در طول زندگی به آنها نیاز دارند، توسعه دهند. به آنها می‌آموزد که همکاری کنند، کمتر خودخواه باشند و به حرف های کودکان دیگر گوش دهند.
همچنین به کودکان احساس تعلق می‌دهد. به آنها کمک می‌کند دوستان جدیدی پیدا کنند و حلقه اجتماعی خود را در خارج از مدرسه ایجاد کنند.
بخش مهمی از بازی در یک تیم، پذیرش نظم و انضباط است. انجام ورزش به این معنی است که از کودکان انتظار می‌رود قوانین را رعایت کنند، تصمیمات را بپذیرند و درک کنند که ممکن است به دلیل رفتار بد مجازات شوند. به آنها می‌آموزد که از مربی، داوران و سایر بزرگسالان راهنمایی بگیرند. ورزش همچنین کار گروهی را به آنها آموزش می‌دهد.
آیا شرکت در ورزش مزایای دیگری دارد؟

 نشان داده شده است که فعالیت بدنی مواد شیمیایی مغز (به نام انتقال دهنده های عصبی) را تحریک می‌کند که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. ورزش منظم باعث بهبود سلامت کلی عاطفی کودکان می‌شود.
تحقیقات نشان می‌دهد که بین ورزش کردن و عزت نفس در کودکان ارتباط وجود دارد. حمایت تیم، سخن محبت آمیز مربی یا دستیابی به بهترین های شخصی به کودکان کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.


نقش والدین در ورزش کودکان چیست؟ برای علاقه‌مند نگه داشتن کودک و لذت بردن از ورزش، سعی کنید آن را به یک تجربه مثبت برای او تبدیل کنید. به جای برنده شدن یا باختن، روی تفریح تمرکز کنید، آن را امتحان کنید و فعال باشید.
می‌توانید با تمجید از تلاش‌های تیم یا سایر کودکان، حتی اگر برنده نشدند، به فرزندتان کمک کنید نگرش ورزشی مثبتی ایجاد کند. به فرزندتان اشاره کنید که چقدر مهم است که تلاش کند و بهترین کار را انجام دهد.
اطمینان حاصل کنید که نظرات از حاشیه مثبت هستند و از کودکانی که اشتباه می‌کنند انتقاد نکنید. هرگز از یک تیم، داور یا بازیکن دیگر سوء استفاده نکنید.

مزایای رشدی توسعه ورزش فراتر از یادگیری مهارت های بدنی جدید است. ورزش به کودکان کمک می‌کند تا راه های بهتری برای کنار آمدن با پستی و بلندی های زندگی پیدا کنند.
وقتی بچه ها ورزش می‌کنند، یاد می‌گیرند که ببازند. بازنده خوب بودن نیازمند پختگی و تمرین است. باخت به کودکان می‌آموزد که از ناامیدی عقب نشینی کنند، با تجربیات ناخوشایند کنار بیایند و بخش مهمی از انعطاف پذیر شدن است.
ورزش کردن به کودکان کمک می‌کند تا یاد بگیرند احساسات خود را کنترل کنند و احساسات منفی را به روشی مثبت هدایت کنند. همچنین به کودکان کمک می‌کند تا صبر خود را توسعه دهند و درک کنند که برای بهبود مهارت های فیزیکی و کاری که در مدرسه انجام می‌دهند می توان تمرین زیادی لازم داشت.
مزایای عاطفی نشان داده شده است که فعالیت بدنی باعث تحریک مواد شیمیایی در مغز می‌شود که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. بنابراین ورزش منظم باعث بهبود سلامت کلی عاطفی کودکان می‌شود.
تحقیقات نشان می‌دهد که بین ورزش کردن و عزت نفس در کودکان ارتباط وجود دارد. حمایت تیم، سخن محبت آمیز مربی یا دستیابی به بهترین های شخصی به کودکان کمک می‌کند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.


مزایای اجتماعی بازی تیمی به کودکان کمک می‌کند تا بسیاری از مهارت های اجتماعی را که برای زندگی به آن نیاز دارند، توسعه دهند. به آنها می‌آموزد که همکاری کنند، کمتر خودخواه باشند و به حرف های کودکان دیگر گوش دهند.
همچنین به کودکان احساس تعلق می‌دهد. به آنها کمک می کند دوستان جدیدی پیدا کنند و حلقه اجتماعی خود را در خارج از مدرسه ایجاد کنند.
بخش مهمی از بازی در یک تیم، پذیرش نظم و انضباط است. انجام ورزش به این معنی است که از کودکان انتظار می‌رود قوانین را رعایت کنند، تصمیمات را بپذیرند و درک کنند که ممکن است به دلیل رفتار بد مجازات شوند. به آنها می‌آموزد که از مربی، داوران و سایر بزرگسالان راهنمایی بگیرند. ورزش همچنین به آنها در مورد کار گروهی آموزش می‌دهد.والدین نقش مهمی در ورزش دارند. برای علاقه مند نگه داشتن فرزندتان و لذت بردن از ورزش، آن را به یک تجربه مثبت برای او تبدیل کنید. به جای برنده شدن یا باختن، روی تفریح، رفتن و فعال بودن تمرکز کنید.شما می‌توانید با تمجید از تلاش‌های تیم یا سایر کودکان، حتی اگر برنده نشدند، به فرزندتان کمک کنید نگرش ورزشی مثبتی ایجاد کند. به فرزندتان اشاره کنید که چقدر مهم است که تلاش کند و بهترین کار را انجام دهد.

به امید حال خوب، موفقیت و آرامش برای تک تک لحظه های زندگی تان...