امروزه با توجه به سبک زندگی های مختلف و شرایط موجود ، موضوع سلامتی و تندرستی از اهمیت خاصی برخوردار شده است . به همین منظور است که استفاده از ابزار  و وسایلی که توجه ویژه ای به حفظ سلامتی و حالت طبیعی بدن دارند ، برای عموم جایگاه مهمی در زندگی شان دارد . در این مقاله به بررسی یک کفی طبی و فوق العاده راحت برای کفش های راحت و بادوام اسکیچرز می پردازیم که تحول بزرگی در حفظ راحتی وسلامت پا در استفاده ی طولانی مدت است داشته است .

برند شناخنه شده و موفق اسکچرز (SKECHERS)  که اصطلاحا به اسکیچرز میشناسیم ، در طول سالیان مختلف همواره به تولید محصولاتی پرداخته است که به راحتی و حس خوب ورزش کردن ، پیاده روی و همچنین استفاده ی روزانه توجه بسیار زیادی داشته است .

 از مهمترین بخش های یک کفش ، کفی آن می باشد. تکنولوژي های درجه یک برند اسکیچرز ، در کفی های طبی و با کیفتش هم به کار گرفته شده اند .

کفی مموری فوم (MEMORY FOAM) از کفی های بسیار خوب و نرم و طبی اسکیچرز می باشد که بسیاری از مشکلات درد پا و کمر را در استفاده ی طولانی مدت رفع کرده است . جنس این کفی از پلی اورتان می باشد . در اولین استفاده از آن و پوشیدن کفش ، متوجه می شوید که این کفی شکل قالب پا را به خود میگیرد و فضای خالی آن را پر می کند . این ویژگی برای کسانی که پیاده روی و رفت و آمد زیادی دارند و از درد پا و کمر رنج می برند همچون ریختن آب روی آتش است . کفی مموری فوم فشار وارد به پا و کمر را پخش می کند و از ضربه های وارد به پا نیز جلوگیری می کند .

استفاده از این کفی برای افراد دیابتی و کسانی که از قسمت ناحیه پا حساس هستند ، به لحاظ پوشش و تثبیت پا توسط بالشتک های آن جهت جلوگیری از لغزیدن و حرکت زیاد در کفش یک پیشنهاد بسیار خوب می باشد .