رضایت مندی و راحتی خیال همواره از اولویتهای اسکچرز قشم میباشد. و اسکیچرز قشم در این راستا می‏‌کوشد تا هر کفش یا سفارشی در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است در بعضی مواقع مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که بخواهند سفارش خریداری شده را بازگشت دهند. درچنین مواردی نمایندگی اسکچرز قشم خدماتی را با عنوان خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. برای همه محصولات، اسکچرز قشم 7 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است. نمایندگی رسمی اسکچرز قشم نیز همگام با رویه های استاندارد سیاست بازگرداندن کالا، شیوه های زیر را اراءه مینماید.

شرایط بازگرداندن کالا

اگر کالای خریداری شده، ایراد، زدگی یا پارگی داشته باشد.

– چنانچه پس از تحویل سفارش کالا دارای ایراد، پارگی، تغییر رنگ یا هر نوع نقصی باشد، 100 درصد استرداد و وجه بازگشت داده میشود.

– اما اگر کارشناسان ما (اسکچرز قشم) ایراد را تایید نکنند، هزینه ارسال کالا به مشتری قابل بازگشت نخواهد بود. در این حالت، به دلیل آنکه بازگشت از سوی مشتری سلیقه ای میباشد، لذا هزینه کفش یا محصول خریداری شده بازگشت داده میشود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات مندرج در وب سایت مغایرت داشت.

 • – اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • – در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به اسکچرز قشم بازگردانده شود.

در این حالت لیبل و هولوگرام و بارکد به هیچ عنوان نباید کنده شود. نوشتن هر چیز یا مخدوش کردن محتویات روی بسته بندی، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. لذا خواهشمند است به این موارد دقت نمایید.

اگر مشتری بی دلیل از خریدش منصرف شود.

 • – اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش اسکچرزقشم (شماره موبایل 09907565210 بصورت تلفنی یا پیامک یا واتس آپ) اطلاع داده شود. و یا با انبار مرکزی قشم تماس گرفته و با مشخصات سفارش و کد سفارش و مشخصات محصول آن را اعلام نماید. (07635211257)
 • – اگر پس از دریافت محصول (کفش، جوراب، لگ، کیف و کوله یا …) مشتری به دلایلی بجز ایراد فنی از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اسکچرز قشم اطلاع دهد.
 • – در این حالت، بازگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد. و از آن استفاده نشده باشد. لازم به ذکر است کالاهایی که در شرایط خاص و دارای ویژگی های خاصی هستند (مثل ملزومات بهداشتی) امکان مرجوع یا برگرداندن وجود ندارد.
 • – خواهشمندیم توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالاها ، امکان استفاده از این خدمات را از بین میبرد.

اگر سایز کالا مناسب نباشد.

– امکان تعویض سایز کفش و لباس امکان پذیر میباشد. این امکان در صورتی پذیرفته می شود که کفش یا پوشاک تنها تست شده باشند. و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد همچنین میبایست برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات بر روی انها باشد و کنده یا مخدوش نشده باشند.

– در این حالت از روش های بازگرداندن کالا هزینه ارسال مرسوله/سفارش بر عهده مشتری میباشد. و فروشگاه آنلاین اسکچرز یا نمایندگی اسکیچرز هزینه اضافی متقبل  نمیشود.

– همچنین امکان تعویض سایز منوط به موجود بودن سایز مدنظر مشتری است. در واقع اگر سایز تعویضی در انبار فروشگاه به اتمام رسیده باشد، اسکچرز قشم تعهدی به تامین آن به هر عنوان از فروشگاه های دیگر یا پرداخت مبلغ اضافی ندارد. به عبارتی اگر سایز تعویضی در انبار یا فروشگاه موجود باشد، ما آن را تعویض و با هزینه ارسال به مشتری برمیگردانیم.

ضوابط و شرایط محصولات بهداشتی و یکبار مصرف:

 • – اطلاعات هر محصول بهداشتی در وب‌سایت اسکچرز قشم، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. این محصولات نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص محصول در وب‌‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای مشتریان/کاربران و نمایندگی اسکچرز مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. و نمایندگی اسکیچرز مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات درج شده بر روی این محصولات ندارد.
 • – در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، اسکچرز قشم صرفاً هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
 • – انواع کفش ها در شرایطی که کفی کفش سالم و تمیزبوده ،خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل بازگشت هستند.
 • – انواع کیف ها در شرایطی که کیف کاملا سالم و به همراه تمامی پلمپ های پلاستیکی دسته و بند و حجم دهنده های درون آن باشد، قابل بازگشت هستند.
 • – پوشیدنیهای پارچه ای که محدودیت بهداشتی جهت بازگشت ندارند. در صورت تایید کارشناس و در شرایط نو به معنی عدم باقی ماندن بو، چروک، از بین رفتن خط های تا محصول و نداشتن لکه و همراه با برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات آن، پذیرفته خواهند شد.
 • – لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 • – از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش اسکچرز قشم جداً، خودداری کنید.
 • – برای ارسال، میبایست کالای خریداری شده در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود.
 • – هرگونه برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات مدنظر را بر روی برگه جداگانه نوشته یا بر روی بسته بندی دیگر که سفارش داخل آن قرار میگیرد نوشته شود)
 • – از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، میبایست عکس از رسید پستی به آدرس ایمیل info@skecherseshm.com  و یا شماره پشتیبانی سفارشات از طریق واتس آپ ارسال نمایید.
 • – از نوشتن آدرس روی جعبه اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
 • – بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.
  هرمزگان – منطقه آزاد قشم  مجتمع سیتی سنتر 2 – فروشگاه اسکچرز  کد پستی 7951111961
 • – هزینه مرجوعی محصول معیوب/دارای نقص فنی توسط اسکچرز قشم پرداخت خواهد شد.
 • – کارشناسان خدمات پس از فروش اسکیچرز_قشم ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. و در صورت نیاز برای بررسی بیشتر به کارشناس صنف مربوطه که خارج از مجموعه میباشد ارجاع میدهند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط این افراد تایید شود ، مرجوع وجه صورت می گیرد.
 • – پس از دریافت و پذیرش کالا توسط نمایندگی اصل اسکچرز_قشم ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.
 • – ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه اسکچرز (دفتر تهران یا اسکچرز قشم یا کیش) است.

چند نکته در خصوص روش های بازگرداندن کالا:

 • تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار اسکچرز قشم است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ نمایندگی رسمی اسکچرز بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. همچنین در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، اسکچرزقشم تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
 • – اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند. و نمایندگی اسکیچرزقشم در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
 • – پس از دریافت و پذیرش کالا توسط اسکچرز قشم ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.
 • – در موارد اعلامی ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش اسکچرز قشم است.

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

– وارد پروفایل خود شوید و از قسمت درخواست مرجوعی، درخواست خود را ثبت کنید.

– یا پیام خود را در صفحه”تماس با ما با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

– و یا از طریق واحد پشتیبانی به واتس آپ 09907565212 پیام بفرستید و مشخصات سفارش را به طور دقیق ذکر کنید.

بدیهی است در صورت ثبت درخواست مرجوعی به صورت آنلاین، فرایند مرجوعی سریعتر انجام خواهد شد.