در شرایط کنونی زندگی ، تفکرات و نظرات مختلفی ظاهر شده اند که این تفکرات در طول زندگی و با بررسی  و نتیجه گیری های مختلف ایجاد شده اند . تصمیماتی که با هدف بهبود کیفیت زندگی و احساس آرامش بیشتر در این دنیای گسترده و پیچیده گرفته شده است .

یکی از این تفکرات ، سبک زندگی وگان می باشد. در ابتدا برای شناخت بهتر ، با خود واژه وگان (vegan) آشنا می شویم .

وگان چیست؟

واژه وگان (Vegan) برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ توسط «دونالد واتسون» ابداع شد. این کلمه از سه حرف اول و دو حرف آخر واژه گیاهخوار (Vegetarian) تشکیل شده‌است . وگانیسم یا گیاه‌خواری مطلق یک روش تغذیه و زندگی است که هدف آن حذف هر نوع فرآورده جانوری چه در غذا و چه در مواد مصرفی است؛ به عبارت بهتر، آنان تنها محصولاتی را می‌خورند که در زمین برویند و سبز شوند و از خوردن محصولاتی همچون لبنیات، تخم‌مرغ، عسل، و غیره که در زمین سبز نمی‌شوند، خودداری می‌کنند. از اهداف اصلی آن ها حمایت حیوانات و سلامتی بدنی می باشد .

این موضوع در دیگر شرایط و روند زندگی این افراد نیز ، قابل مشاهده است . از جمله پوشاک ، که طبیعتا استفاده از فراورده های حیوانی مثل چرم را برای خود منع کرده اند . 

از این رو برند های مختلف برای این افراد نیز شرایط استفاده را فراهم کرده و مطابق میل آن ها به خط تولید خو اضافه کرده اند که برند اسکیچرز از جمله ی این برند ها می باشد .

در ادامه به بررسی کفش های وگان اسکیچرز می پردازیم.
کفش های وگان اسکیچرز

کفش های صد در صد وگان اسکیچرز که از طریق مجموعه خیریه bob ، بیش از 5.6 میلیون دلار به پناهگاه های حیوانات در سراسر جهان کمک کرده است ، از مواد با کیفیت گیاهی ساخته شده اند . این کفش ها علاوه بر حفظ حقوق حیوانات ، از دوام و راحتی بالایی برخوردار هستند به طوری که شما پس از پوشیدن در طول روز احساس خستگی را در پای خود احساس نمی کنید . رویه ی پارچه ای تنفسی ، گردش هوای داخل کفش را فراهم کرده است .

نکته ای که وجود دارد این است که همه ی کفش های اسکیچرز وگان نیستند ولی گروه زیادی از مدل مختلف کفش صد در صد وگان از اسکیچرز تولید شده است که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است . 

کفش های چرم اسکیچرز

در حال حاضر، متداول‌ترین ماده برای ساخت چرم مصنوعی وگان، PU (پلی‌اورتان) است که به اندازه PVC سمی نیست، اما همچنان پلاستیکی است. چرم وگان ساخته شده از PU از یک پلیمر مبتنی بر نفت مشتق شده است.

به طور کلی تمایل وگان برای کفش های پارچه ای نرم و راحت است .

از آنجایی که چرم مصنوعی از محصولات حیوانی ساخته نمی شود، آب به آن آسیب نمی رساند. تنها چیزی که برای تمیز کردن چرم مصنوعی نیاز دارید مقداری آب ،صابون و یک پارچه است. برای براق ماندن و زیبا ماندن آنها، توصیه می شود از کرم پولیش بی رنگ یا همرنگ کفش استفاده کنید.

معرفی سه نمونه از کفش های وگان موجود در اسکیچرز قشم

 فروشگاه اسکیچرز قشم با بیش از ده سال سابقه در فروش محصولات اوجینال ، محصولات صد در صد وگان اسکیچرز را نیز اضافه کرده است تا افراد با خیال راحت از حس خوب راه رفتن با کفش های ساخته شده از مواد صد در صد گیاهی و بسیار با کیفیت لذت ببرند . چند نمونه از محصولات صد در صد وگان اسکچرز قشم را به شما معرفی می کنیم .

کفش رانینگ زنانه اسکچرز مدل 117173

https://skechersqeshm.com/product-1040

کفش راحتی اسکچرز زنانه مدل 23482

https://skechersqeshm.com/skechers-23482


کفش رانینگ مردانه اسکچرز مدل 210311

https://skechersqeshm.com/skechers-210311