در این پست درباره 4 مزیت کفش های آرچ فیت اسکچرز و توضیحات کلی در این خصوص ارائه میگردد.

کفش های آرچ فیت اسکچرز چیست؟

آرچ فیت به کالکشن کفش های پیاده روی یا ورزشی گفته میشود ونه صرفا یک مدل کفش خاصی. پاپوش های (Footwear) سری آرچ فیت (Arch Fit) دارای یک سیستم محترک و cushioning در لایه داخلی (insole) هستند. این فناوری تجربه یک پیاده روی و تمرین ورزشیِ راحت را در شما ایجاد میکند.
سری کتانی های Arch-Fit اسکیچرز دارای یک ترکیب پلی اورتان از نوع closed-cell Polyurethane میباشند. این فناوری سبب دفع ضربات و شوک وارده به پا میگردد.

این پشتیبانب و طراحی قوس پا (Arch Fit) در طرح ها مختلف در نواحی رویه، زیره و لایه داخلی تشکیل شده است. از جمله در بسیاری از استایلهای نایت مش، ترکیبی (ترینینگ-راحتی)، بدون بند و بندار این فناوریِ طبی بکار رفته است.

معنی عبارت/اصطلاح آرچ فیت (Arch Fit) چیست؟

از نظر ریشه شناسیُ اسم است. به این معنی: تکیه گاه سفت و سختی (rigid) است که در داخل کفش قرار میگیرد. این تکیه گاه به گونه ای است که فرم قالبی آن با شکل قوس کف پاها منطبق است. و لذا فشار روی ماهیچه های پا را هنگام راه رفتن، ایستادن و تمرینات ورزشی دیگر کاهش میدهد.

فناوری آرچ فیت اسکچرز برای چه مواردی خوب است؟

هرچند این تکنولوژی امروزه در اکثر مدلهای برند اسکیچرز اجرا شده است. اما اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر این را بیان کنیم، بهتر است بدانید برای افرادی که نیاز به بالشتک و تکیه گاه بیشتری (extra cushioning and support) در قسمت قوس پا دارند، یکی از بهترین گزینه ها است.
این تکنولوژی کمک میکند تا پروناسیون مچ پا (overpronation) کمتر شده و لذا کفی پا و بویژه در پاهای صاف، به خوبی قوس آن پر شود. و لذا امروزه در اکثر کالکشنهای کفش اسکچرز (مردانه یا زنانه) بصورت ترکیبی از این فناوری استفاده میشود. و به خوبی از قوس پاها (arches) پشتیبانی میکند.
هرچقدر که در طول روز ازین سری کفشهای کتانی اسکچرز استفاده کنید، فشار کمتری به نواحی پا، ماهیچه ها، رباط ها و استخوان وارد میشود.
آیا کفشهای سری ارچ فیت اسکیچرز برای بیماری پرونیشن شدید (overpronation) مناسب است؟
بطور خلاصه پرونیشن که حد پایین، متوسط و بیش از حد دارد، نوعی مشکل بیومکانیکی است. و میتوان گفت پرونیشن پاها برای درست راه رفتن (بدون آسیب دیدگی و حفظ استایل) یک حرکت ضروری است.
یکی از بهترین کفش های حمایتی (best supportive shoes) برای کسانی که دچار این مشکل هستن، استفاده از کفشهای arch-fit skechers است. کالکشن ترکیبی یا ارچ فیت سبب میشود قوس پای استاندارد ایجاد شده و پاها در هنگام استفاده طولانی هم خسته نشوند و هم اینکه به سمت داخل متمایل نگردد.

آیا کفشهای کتانی نایک هم تکنولوژی پشتیبانی Arch-Fit دارند؟

امروزه برندهای معروف در حال بروزرسانی طراحی های استاندارد و طبی خود هستند. طراحان و متخصصین نایک (Nike) نیز مستثنی از این پیشرفت نبوده و نیستند.
بطور مثال ساختار سری کتانی های Nike Air Zoom برند نایک نیز نمونه بارز استفاده از فناوری آرچ فیت میباشد. که یک نمونه کفش بسیار حرفه ای و عالی است که از قوس پا به خوبی پشتیبانی کرده و برای دوندگان با کف پای صاف نیز مفید است. و ساختار آن بدین شکل است که چگالی لایه میانی (midsole) سه برابر بیشتر است.
نتیجه سری کفش های آرچ فیت اسکچرز چیست؟
طراحی سری کتانی های arch-fit توسط متخصصین این حوزه (podiatrist-designed) و از تحلیل 20 سال تحقیق و اسکن پای بیش از 120.000 ورزشکار و بیمار، به دست آمده است.
افرادی که کف پاهای صافی دارند و بنابراین نیاز دارند که ناحیه تو رفتگی کف پا (قوس) پر شود. ضروری است که از سری کفش های آرچ-فیت اسکچرز استفاده نمایند. این امر سبب شده اختلال مکانیکی پروناسیون کاهس پیدا کند. در نتیجه در استفاده طولانی مدت از کتانی و قدم زدن و ایستادن های طولانی مدت روزانه در ناحیه زانو، کمر و پاها احساس خستگی نکنید.
شما میتوانید بسیاری از مدلهای جدید این سری از کفشهای زنانه و کفش های مردانه  و را در فروشگاه آنلاین اسکچرز قشم با گارانتی اصالت سفارش دهید.

4 مزیت سری کفش های آرچ فیت اسکچرز

این سری کفشهای اسکیچرز مزایای زیادی از نظر پزشکی و ارتوپدی دارند که 5 مورد از مهمترین آنها اشاره میشود.

1-جذب شوک وارده از سطوح مختلف (absorbing shock)

2-بهبود وضعیت ثبات پاها در استفاده روزانه (improve posture and stability)

3-تقویت گودی کف پا و کاهش فشار وارده بر آن در کفی پای صاف (Reduce the load on the Achilles)

4-کاهش و بهبود درد ناشی از التهاب (Improve metatarsal pain)

سری کفش های آرچ فیت اسکچرزسبب میشود التهاب ناشی از فعالیتهای ورزشی مثل دویدن و جامپینگ بسیار کاهش یابد. همچنین برای پاهای خیلی تنگ و بد شکل مناسب بوده و وعیت آنها را اصلاح میکند.