شلوار لگ چیست ؟

از طراحی شلوار لگ و ورود آن به دنیای مد حدود نیم قرن می گذرد . در این سال ها فرم و استایل لگ ها بسیار فرق کرده است ، و می توان گفت بسیار تنوع بالایی دارند . در برخی موارد بسیاری از افراد بدون شناخت از لگ ، ساپورت و لگ را باهم اشتباه می گیرند . لگ ها ابتدا به منظور استفاده در فعالیت های ورزشی به کار برده می شد و بعد از مدتی با استقبال زیاد مردم روبرو شد ، و همین علت باعث افزایش تنوع لگ ها در ظاهر و استفاده ی آن ها شد . متریالی که در لگ ها به کار رفته است از : پنبه ، پلی استر ، نایلون و لیکرا می باشد ، که جذب و کشسانی بالایی دارند ، این متریال به مرور زمان ضخیم تر و چسبان تر شد . 

فرق بین لگ و ساپورت چیست ؟

شاید در ظاهر ساپورت و لگ ( LEGGINGS ) شباهت هایی باهم داشته باشند ، اما به طور کلی کاملا از هم جدا هستند . ساپورت ها به دلیل تنگ بودن ، چسبان بودن ، نازک و بدن نما بودن می توانند حتی در گروه جوراب شلواری ها قرار بگیرند .

لگ ها اصلا بدن نما نیستند و جنسی کاملا متفاوت و ضخیم تر دارند . همه ی مدل های آن ها نه تنها چسبان نیستند حتی می توان در حد شلوارهای جذب گشاد باشند . 

تفاوت لگ و ساپورت را از کمر آن ها هم می توان تشخیص داد ، ساپورت ها کمری کاملا کشی و جذب دارند در حالی که لگ ها دارای کمری و کمربند می باشند .

حال که به خوبی با لگ ها آشنا شدید و فرق بین این دو را متوجه شدید ، به سراغ آشنایی با انواع مختلف لگ ها می رویم .

لگ ورزشی : لگ های ورزشی به دلیل فعالیتی که قرار است با آن ها انجام دهید ، کشسانی بسیار بالایی دارند . با پوشیدن این لگ ها افراد می توانند هر گونه فعالیتی را انجام دهند . یکی از ویژگی های مهم این لگ جذب رطوبت و جلوگیری از پخش بوی بدن است ، و بدن را خشک و خنک نگه می دارد .لگ براق : لگ براق دارای ظاهری صاف و شفاف هستند که به عنوان لگ غواصی نیز در عموم شناخته شده است . این لگ ها چسبان و دارای کشسانی بالایی هستند  و ظاهری شیک و جذابی دارند .لگ های چرم : این لگ ها از جنس چرم هستند . به همین دلیل بنا به جنسی که دارند معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر لگ ها دارند . این لگ ها معمولا بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرند .لگ های طرح جین : این نوع لگ ها از نظر ظاهری شباهت زیادی به شلوار های جین دارند . اما جنس آن ها کاملا متفاوت می باشد . لگ های طرح جین به دلیل جنسی که دارند بسیار راحت تر از جنس جین هستند .لگ های توری : برخی لگ ها برای تنوع بیشتر و زیبایی بخشیدن از قسمت ران ، ساق پا حالت توری و شبکه شبکه ایی طراحی شده اند . این موضوع سبب بی کیفیت شدن جنس لگ نمی شود ، و اکثر افراد آن ها را هنگام فعالیت های ورزشی استفاده می کنند .


واید لگ : تا این قسمت از مقاله هر لگی که معرفی شده است ، از نوع جذب و چسبان بودند ، اما واید لگ ها از این دسته از لگ ها نیستد و تفاوتی با بقیه لگ ها دارند . واید لگ ها از نظر آزادی و گشادی با بقیه لگ ها تفاوت دارند . واید لگ ها از نظر ظاهری چیزی شبیه به شلوار های بگ هستند که در قسمت های کمر و باسن کمی جذب می باشند اما هر چه به مچ پا نزدیک تر می شوند گشادتر می شود . واید لگ ها در قسمت های پایینی بیشتر از شلوار های بگ گشاد هستند که امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته شده است .ما در این مقاله سعی کردیم که خیلی مفید و جامع لگ ها را برای شما معرفی کنیم ، تفاوت آن ها با ساپورت را توضیح دهیم و انواع آن ها را نام ببریم و ویژگی آن ها را توضیح دهیم . اسکچرز قشم امیدوار است که نکات خوبی را برای شما به اشتراک گذاشته باشد .