بسیاری از افراد حین خرید کفش هیچ اهمیتی به زیره ی کفش نمی دهند و به ظاهر کفش توجه می کنند ، با اینکه اصلی ترین بخش کفش محسوب می شود و کاربرد زیادی دارد و در حین فعالیت تاثیر گذار ترین قسمت کفش می باشد ، در ادامه شما را با انواع زیره ها آشنا می کنیم :

زیره ی 5TH_GEN : می توان گفت زیره ی نسل پنجم ( 5th_Gen ) یکی از بهترین فناوری های این کفش است . نرمی و سبکی ویژگی های اصلی این زیره محسوب می شود ، به طوری که در استفاده های طولانی مدت شما احساس خستگی نمی کنید . این فناوری با لایه گذاری بی نظیری که دارد باعث می شود تا فشار به طور کامل از روی کمر ، پا و ستون فقرات ما برداشته شود . 
زیره ی گوگا مکس ( GOGA_MAX) : بسیاری از کفش های زنانه ، مردانه ی اسکیچرز دارای فناوری گوگامکس ( GOGA_MAX ) می باشد ، زیره ی گوگا مکس این قابلیت را دارد که در گذر زمان مطابق با فرم طبیعی پای شما شود ، به طوری که قوس پای شما را کاملا پر کرده و پشتیبانی فوق العاده ایی را هنگام ورزش و فعالیت به شما می دهد .


زیره ی گوگاپیلارس (GOGA_PILLARS ) : یکی از جدیدترین فناوری های اسکیچرز است که با استقبال زیادی مواجه شده ، این فناوری یک ساختار ریز و یک پارچه دارد . این یکپارچگی فشار را تقسیم می کند و شوک و ضرباتی را که حین ورزش به پا وارد می شود را خنثی می کند .زیره ی رابر ( RUBBER) : بسیاری از افراد با زیره ی رابر آشناییت ندارند و اگر شناختی باشد آنها را به لاستیک خوردو ها می شناسند . رابر نوعی لاستیک ضد آب است ، که می توان آن را به اشکال مختلفی فرم داد . مهم ترین ویژگی RUBBER این است که می توان بدون پاره شدن 10 برابر طول اصلی خود کشیده شود  . رابر از هزاران مولکول به هم پیوسته تشکیل شده است ، این چیزی است که خواص الاستیک با انعطاف پذیری کششی را بوجود می آورد . رابر به دلیل قابلیت کشسانی و مقاومت بالایی که در برابر سایش دارد به عنوان یک ماده ی ضروری و پر استفاده در تولید کفش های اسکچرز به کاربرده می شود . 


زیره ی پلی یورتان یا (PU) : کلمه PU مخفف عبارت PLAY URETHANE است . به زیره هایی گفته می شود که با ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات ساخته می شود .زیره های PU سبک و طبی هستند و دوام بالایی دارند . این زیره به گونه ایی طراحی شده که در سرما هیچگونه سرمایی احساس نکنید ، و احتمال شکستگی در این نوع زیره ها کم است . کفش هایی که با زیره ی پلی یورتان طراحی می شوند برای استفاده ی طولانی مدت بسیار مناسب می باشند . 

زیره ی WEDGE : اکثریت افراد با زیره ی WEDGE هیچ آشناییتی ندارند ، چگونه متوجه بشویم که زیره ی کفش ما WEDGE است ؟! اگر به زیره ی کفش دقت کنید خواهید دید که پاشنه این نوع کفش ها در قسمت پنجه ارتفاعی ندارد و به تدریج ارتفاع آن به صورت پیوسته بیشتر می شود و در زیر ، پاشنه پا به بالاترین میزان خود می رسد . در واقع زیره ی  WEDGE  دارای یک لبه ی تیز و یک لبه ی پهن می باشد و عرض آن به تدریج بیشتر می شود .


زیره ی EVA : بیشتر افراد آشناییت جزیی با زیره ی EVA دارند و می شود گفت که بین عموم جا افتاده است . زیره ی EVA یکی از سبک ترین زیره های کفش محسوب می شود ، لابد این احتمال را می دهید که به دلیل سبک بودنش ممکن است عملکرد ضعیف تری نسبت به بقیه ی زیره ها داشته باشد ، اما با این حال به نوبه ی خودش مقاوم و پر طرفدار است . 

زیره ی تی پی یو ( TPU ) : TPU مخفف ، پلی اورتان ترموپلاستیک ( THERMOPLASTIC POLYURETH ) است . زیره ی تی پی یو خاصیت ارتجاع ، انعطاف پذیر ، ضد آب دارد . TPU نوعی کوپلیمر بلوک است ، کوپلیمر دارای قابلیت های کششی ، شفافیت ، مقاومت در برابر سایش را دارد . زیره ی تی پی یو  طبی ، سبک و نازک می باشد . نکته ی جالب زیره ی TPU این است که با توجه به نازک بودنش مقاومت بالایی در برابر سطوح مختلف دارد و به هیچ عنوان امکان شکستگی ندارد .


زیره ی پی وی سی ( PVC ) : ممکن است اسم PVC شما را به یاد ساخت و ساز پنجره و.... بی اندازد ، اما قدرت خوبی که این ماده دارد باعث شده در ساخت زیره ی کفش به کاربرده شود . این زیره به زیره ی پلاستیکی نیز معروف است . زیره ی پی وی سی بیشتر در کفش ها و صندل های مجلسی به کاربرده می شود .

زیره ی ترمو ( TERMO ) : مواد تشکیل دهنده ی زیره ی ترمو ترکیبی از زیره ی ( PVC ) و ( TPU ) می باشد . این زیره بسیار مقاوم و انعطاف پذیری بالایی دارد . زیره ی ترمو در برابر لغزش و سایش بسیار مقاوم می باشد . زیره ی TERMO مقاومت خود را در سطوح لغزنده و سخت به شما نشان می دهد . برای تمام فصل ها مناسب می باشد زیرا عایق حرارتی فوق العاده ایی دارد .